#3 Co tam Panie słychać na Facebooku? Przykłady reklam PPC

Posted by in Facebook, Płatna reklama

Okres świąteczny to bardzo gorący moment w roku dla branży reklamowej, również dla tej internetowej. Ostatnie 2 tygodnie przed świętami jak i okolice Sylwestra obfitowały na Facebooku wieloma nowymi kreacjami reklamowymi. Wśród nich niestety pojawiły się reklamy, które pozostały wiele do życzenia. Zapraszam do najnowszego przeglądu reklam PPC na Facebooku :)PKT reklama

Kampania PKT.PL

Fajna kreacja. W tekście reklamy odliczanie do świąt („pozostało 13 dni”). Angażujące pytanie. Czego chcieć więcej??! Główny problem z tą reklamą był taki, że wyświetliła mi się nie przed świętami… ale dopiero 5 stycznia. Wtopa!

 

qpony

Kampania Qpony.pl

Nie widać tego na zdjęciu powyżej (bo nie mam akurat print screena, między innymi dlatego, że reklama aplikacji wyświetlała mi się tylko na komórce)… ale w reklamie kuponów jest podana błędna nazwa jednego z kluczowych partnerów aplikacji – zamiast firmy North Fish, oferowane są rabaty do Nord Fish. Należy się karny jeżyk!

ERRATA: zespół Qpony.pl szybko wyłapał informację ode mnie i już poprawia reklamę :) Tak trzymać :)

qpony 2

 

 

 

 

developer - brak targetowania

Kampania Novum Developer

Fajne zdjęcie. Tekst reklamy przejrzysty. Dobry headline. Tylko po co w jednej reklamie pisać o nowych mieszkaniach w Warszawie, Kaliszu, Wrocławiu i tak dalej? Przecież jeśli mieszkam w Warszawie to raczej istnieje mała szansa, że będę zainteresowany mieszkaniem w Poznaniu. Czy nie lepiej by było stworzyć kilka osobnych ad setów i każdy targetować do mieszkańców poszczególnych miast? A w treści reklamy wpisać np. w jakich dzielnicach są to mieszkania (w konkretnym mieście)?

 

dominos

Kampania Domino’s Pizza

Moja pierwsza uwaga dotyczy kreacji. Po co na zdjęciu, które się wyświetla w Right column umieszczać taki mikroskopijny tekst? Nikt przecież tego nie przeczyta (zwłaszcza informacji o promocji). Drugi błąd dotyczy treści reklamy: po co umieszczać w treści reklamy link (http://goo.gl/Q6oSCI) skoro wykorzystywany format reklamowy (Domain Ad) sprawia, że niezależnie, w którym miejscu tekstu klikniemy na reklamy i tak zostaniemy przeniesieni na zewnętrzną stronę. A tymczasem w tekście reklamy lepiej by było umieścić informację, iż promocja dotyczy pizzy (w tym momencie mamy tylko dwie duże).

 

kiyosaki

Kampania Rich Dad

Czy w reklamie kierowanej do Polaków nie można by było użyć polskiego języka? Problem dotyczy też landing page, który częściowo jest po polsku a częściowo po angielsku. Robi to bardzo kiepskie wrażenie.

 

tmobile

Kampania T-Mobile

Oj tutaj byłem bardzo zdziwiony (negatywnie). Jak taki wielki brand jak T-Mobile może sobie pozwolić na taką fuszerkę? Urwany headline. Urwany tekst w reklamie. Czy osoby, które ustawiały bądź przygotowywały reklamę nie znają wytycznych Facebooka odnośnie limitu znaków? Bieda.

 

discoverasia

Kampania DiscoverAsia.com.pl – wyróżnienie tygodnia

Ładna kreacja, ciekawy headline (z call to action), niebanalna treść reklamy, informacja o dacie wyjazdów. Ja sam z ciekawości kliknąłem na tę reklamę. Myślę, że podobnie postąpiło wiele innych osób (i CTR był naprawdę wysoki). Brawa dla DiscoverAsia.com.pl za profesjonalną reklamę!

A jaka reklama Tobie ostatnio spodobała się na Facebooku?