O blogu

Social PPC Ninja logo

Social PPC Ninja blog – cele

Celem bloga „Social PPC Ninja – Performance Marketing w Social Media” jest popularyzacja wiedzy na temat performance marketingu w kontekście kampanii typu PPC w różnych kanałach social media: od Facebooka, przez Twittera, Linkedin po Instagrama. Większość osób kojarzy np. reklamę na Facebooku z prowadzeniem fan page’a… w praktyce jednak możliwości reklamowe na tym serwisie są znacznie bardziej rozbudowane, co będę prezentował na tej stronie.

Czego możecie się ode mnie nauczyć?

Nie będę udawał, że pokażę Wam jak prowadzić fan page, który przyciągnie tysiące odbiorców. Specjalistów w tym temacie jest mnóstwo – ja z nimi nie zamierzam konkurować bo na co dzień się zajmuję płatną reklamą na Facebooku. Czym się zajmuję? Pomagam swoim klientom jak najbardziej efektywnie wykorzystywać budżety reklamowe. Jestem tą osobą, która sprawia, że klienci wydając na kampanię 40 000 PLN miesięcznie uzyskują efekty jakie by otrzymali przy zainwestowaniu kwoty 3-5 razy większej, bez użycia odpowiedniej optymalizacji.

PPC?

Termin PPC zwykle kojarzy się z kampanii searchowymi prowadzonymi w wyszukiwarce Google, biorąc jednak pod uwagę ekspansję Facebooka (i dalsze plany biznesowe tej firmy) coś czuję, że nadchodzący 2015 rok może być rokiem przełomowym dla płatnej reklamy w mediach społecznościowych (w Polsce, bo na Zachodzie już dawno zrozumiano jak ją wykorzystywać…). Czy tak będzie to się okaże w praktyce :)

Inne tematy

Oprócz tematyki związanej z social media marketingiem i performance marketingiem na blogu będą poruszane zagadnienia związane z analityką internetową, wykorzystaniem nowych technologii w marketingu.

Mam nadzieję, że Social PPC Ninja – Performance Marketing w Social Media blog będzie dla Ciebie cennym źródłem wiedzy :)